Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium

Alapítva: 1895
Pro Urbe Díj
: 1980 és 2008, Pedagógiai Nívódíj: 1996

Cím: 8900 Zalaegerszeg, Rákóczi u. 30.
E-mail
: zrinyi.titkarsag@zmgzeg.sulinet.hu
Telefon/fax: 92/313-490
Google Maps
OM-kód: 037 632, KIK-kód: 184 018
KIK Zalaegerszegi Tankerülete számlaszáma:
10049006-00331377


Kérjük, hogy adójának 1%-ával az idén is támogassa a Zrínyi Miklós Gimnázium alapítványait! Köszönjük.
Adószámok

Hírek, események

Havi program, nevezési határidők

Menza hírek

Versenyeredmények:   OKTV,   Egyéb országos versenyek

Új lap - 1
Ingyenes természettudományos tábor
a Budapesti Műszaki Egyetemen

a pénzügyi matematika, nukleáris energetika, számítástudomány, orvosi-fizika, szilárdtestfizika stb. iránt érdeklődő diákok számára
Jelentkezési határidő: május 16.
Részletes tájékoztató

Új lap - 1

Az Öveges József Kárpát-medencei fizikaverseny döntőjébe jutottak

Békési Péter 8.N
Pácsonyi Péter 8.N
Veres Kristóf 8.N
(tanáruk: Pálovics Róbert)

Új lap - 1

Menzások figyelem!

A júniusi menzadíj befizetése a Zrínyi-gimnáziumban (gazdasági iroda)
máj. 12. (csütörtök) 10.00-15.00

Pótbefizetés (Kis u. 8.)
máj. 30. (hétfő) 10.00-17.00

Új lap - 1

A természettudományos gondolkodás fejlesztése a Zrínyi Miklós Gimnáziumban
az NTP-MTTD-15A jelű pályázat keretében.

Dötk, matematika, fizika és informatika, 2016

Új lap - 1

Versenyeredmény

A Goethe Intézet 2016. évi Internationale Deutscholympiade hazai válogatóján
7. helyezett: Bérczesi Nóra 9.A és Sárosi Norberta 10.B
tanáruk: József Attila

Új lap - 1

Helikoni Ünnepségek, 2016
Iskolánk diákjainak eredményei

Arany minősítés
Irodalmi színpad
Szépirodalmi Műhely
(tanáruk: Bajnóczy Zoltán)
Komolyzene – hangszerszóló
Doffkay Réka 11.N
(tanára: Dóra Attila)
Moser Lili Marleen 9.B
(tanára: Jakobovics Nikoletta)
Komolyzene - kamara
Doffkay Réka 11.N és Moser Lili Marleen 9.B
(tanáruk: Jakobovics Nikoletta)
Mozgásművészet – Modern tánc
Gála-Zrínyi
(tanáruk: Kuzma Péter)

Ezüst minősítés
Vegyeskar
(tanáruk: Gyutainé Kiss Gabriella)
Kamarakórus
(tanáruk: Gyutainé Kiss Gabriella)
Vizuális művészetek
Sopronyi Anna Eszter 9.A
(tanára: Karvalits Levente)

Bronz minősítés
Vers- és prózamondás
Peresztegi Dóra 12.B
(tanára: Bajnóczy Zoltán)
Néptánc szóló
Holányi Ákos 10.N
(tanára: Kiss Norbert György)
Egyéb
Peresztegi Dóra 12.B és Végh Tamás (Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium)
(tanáruk: Meretei-Simon Beáta)

Különdíj
Film és video
Kustán Brunó Kálmán, Nagy Kornél Antal, Remete Bálint, Filinger Ferenc Marcell 11.A
(tanáruk: Karvalits Levente)
Komolyzene – hangszerszóló
Doffkay Réka 11.N
(tanára: Dóra Attila)
Moser Lili Marleen 9.B
(tanára: Jakobovics Nikoletta)

Új lap - 1

Az amatőr kézilabda diákolimpia döntőjén

V-VI. korcsoport
5. helyezett csapat: Csiszár Regina 11.B, Horváth Petra 8.N, Kalamár Judit 12.C, Kőris Titanilla 12.B, Kulman Mirtill 11.A, Major Rita 12.B, Perjési Anna 10.C, Sopronyi Anna Eszter 9.A, Tóth Lídia 12.C, Vissi Veronika 12.B, Péter Krisztina 12.A
(felkészítő tanáruk: Gyimesi Márton)
Új lap - 1

Versenyeredmények

A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei fordulóján
2. helyezett Harmath Enikő 7.N
(tanára: Szűcsné Jóna Ágota)

A Savaria országos történelem tanulmányi verseny döntőjén
10. helyezett: Holányi Ákos 10.N
15. helyezett: Jakab Dávid 10.N
(tanáruk: dr. Beckné Sallay Anikó)

A Less Nándor földrajzverseny országos döntőjén
8. évfolyamon
3. helyezett: Molnár Bence 8.N
10-12. évfolyamon
12. helyezett: Nemes Laura 10.B
(tanáruk: Stárics Roland)

Az országos angol nyelvi versenyen
1. helyezett: Boronyák Nóra 9.N
(tanára Knausz-Tuboly Tímea)

Az Irinyi János középiskolai kémiaverseny megyei döntőjében
I. A kategóriában
2. helyezett Soós Áron 9.N (tanárai: Egyedné Krizmanics Ildikó, Halmi László)
3. helyezett Belső Bence 9.A (tanárai: Tölgyesné Kovács Katalin, Halmi László)
II. A kategóriában
1. helyezett Németh Ciprián 10.N (tanárai: Szőke Károly, Halmi László)
2. helyezett Joós Petra 10.A (tanárai: Tölgyesné Kovács Katalin, Halmi László)

Az Irinyi János középiskolai kémiaverseny országos döntőjében
24. helyezett Joós Petra 10.A (tanárai: Tölgyesné Kovács Katalin, Halmi László)
29. helyezett Németh Ciprián 10.N (tanárai: Szőke Károly, Halmi László)
35. helyezett Soós Áron 9.N (tanárai: Egyedné Krizmanics Ildikó, Halmi László)

A megyei biológiaversenyen G II. kategóriában
2. helyezett Nagy Dávid 12.B (tanára: Egyedné Krizmanics Ildikó)

Új lap - 1

A nemzetközi Kenguru matematikaverseny eredménye

5. évfolyam
1. helyezett: Tompos Gábor 5.N
(tanára: Kulcsárné Jordán Ildikó)
9. (nyelvi előkészítő) évfolyam
7. helyezett: Szabó Péter 9.A/Ny
15. helyezett: Kósa Panna 9.A/Ny
(tanáraik: Horváth Attila, Kovács Tibor)
9. évfolyam
6. helyezett: Szalay Gergő 9.A
(tanárai: Kovács Tibor, Péteri Szabolcs)
11. évfolyam
4. helyezett: Kovács Péter Tamás 11.N
7. helyezett: Németh Gábor 11.N
(tanáruk: Pálovicsné Tusnády Katalin)
10. helyezett: Nagy Botond 11.A
(tanárai: Németh László, Pálovics Róbert)
12. évfolyam
11. helyezett: Zalavári Márton 12.A
(tanárai: Orbán Edit, Pálovics Róbert)

Új lap - 1

Versenyeredmény

Kovács Péter Tamás (11.N) a Kunfalvi Rezső fizikai diákolimpiai válogatóverseny 2. helyezettjeként bejutott a Magyarországot képviselő, 5 fős csapatba. A 47. nemzetközi fizikai diákolimpiára (IPhO) Zürichben kerül sor, július 11-től 17-ig.
Péter ebben a tanévben egyéb eredményei mellett a fizika OKTV-n 1. helyezést, a matematika OKTV-n pedig 2. helyezést ért el.
Új lap - 1

Az OKTV döntők eredményei

Matematika
II. kategória (48 tanuló)
2. helyezett: Kovács Péter Tamás 11.N
(tanára: Pálovicsné Tusnády Katalin)
11. helyezett: Marx János 12.N
(tanára: Kovács Tibor)
16. helyezett: Nagy Botond 11.A
(tanárai: Németh László, Pálovics Róbert)
36. helyezett: Marogna Péter 12.N
(tanára: Kovács Tibor)
38. helyezett: Zalavári Márton 12.A
(tanárai: Orbán Edit, Pálovics Róbert)
42. helyezett: Nagy Eszter 12.N
(tanára: Kovács Tibor)
49. helyezett: Nérel Eleonóra 12.A
(tanárai: Orbán Edit, Pálovics Róbert)

Francia nyelv
I. kategória
37. helyezett: Kintli Zsuzsanna 12.N
(tanára: Gombás Szilvia)

Új lap - 1

A középiskolai megyei fizikaverseny eredménye

9. évfolyam
3. helyezett: Kálóczi Kornél 9.A
(tanára: Kovács Tibor)
10. évfolyam
3. helyezett: Németh Ciprián 10.N
(tanára: Dr. Bóbics Lilla)
11. évfolyam
1. helyezett: Kovács Péter Tamás 11.N
(tanárai: Juhász Tibor, Pálovics Róbert)
2. helyezett: Nagy Botond 11.A
(tanára: Pálovics Róbert)
12. évfolyam
2. helyezett: Schulcz Ferenc 12.A
3. helyezett: Büki Máté 12.A
(tanáruk: Pálovics Róbert)

Új lap - 1

A Zala megyei tájfutó diákolimpián

Iskolai pontversenyben: 1.helyezett: Zrínyi Miklós Gimnázium
FV. korcsoport:
1. helyezett: Csiszár Barnabás 10.N
2. helyezett: Fekete Sámuel 9.A/Ny
3. helyezett: Takács Ticián 9.A/Ny
FII.korcsoport:
5. helyezett: Tompos Gábor 5.N
FVI:korcsoport:
1. helyezett: Kiss Kornél 12.A
FIII.korcsoport:
2. helyezett: Fülöp Álmos Huba 7.N
NII.korcsoport:
1. helyezett: Török Anna 5.N
NIII.korcsoport:
3. helyezett: Tőke Fruzsina 5.N

Új lap - 1

A Curie környezetvédelmi emlékverseny döntőjében

1. helyezett csapat: Kovács Kristóf, Kovács Petra, Szakonyi Anna 10.N
Ők bizonyultak a kategória legjobb tesztíróinak.
3. helyezett csapat: Békési Péter, Holányi Zsófia, Rosta Maya 8.N
10.helyezett csapat: Tornyos Viola, Vaspöri Noémi, Vígh Dóra Zsuzsanna 11.B
(tanáruk: Szőke Károly)
11. helyezett csapat: Kőris Titanilla Anna, Takács Ildikó 12.B Péter Krisztina 12.A
(tanáruk: Egyedné Krizmanics Ildikó)

Új lap - 1

A Holocaust magyarországi áldozatainak emléknapja

2016. április 15-én digitális szakmai bemutatóval és plakátkiállítással emlékeztünk meg a II. világháború idején végrehajtott zsidó népirtás magyarországi áldozatairól. A levetített történelmi prezentációt Stárics Roland tanár úr állította össze, míg a fotóanyag kihelyezésében Dienes Gyula és Monok Zoltán tanár urak működtek közre.

Új lap - 1

Városi diáknapok (ünnepi közgyűlés, jelképes hatalomátvétel és városi verseny)

A városi diáknapok keretében Zalaegerszeg város dísztermében ünnepi diákközgyűlésre, a Polgármesteri Hivatalban pedig jelképes tanulói hatalomátvételre került sor. A rendezvénysorozat városi középiskolák közötti diákversennyel zárult a Városi Sportcsarnokban, amelyen gimnáziumunk csapata a 3. helyet szerezte meg. A "bronzérmes" iskolai csapat tagjai: Lakatos Szilárd, Szekér Bonita, Boronyák Nóra, Kovács Petra, Durgó Fanni, Szakony Márió, Kalóczi Kornél, Peti Panna, Stomfai Panka, Sárosi Norberta, Bedő Donát, Czotter István, Nyári Marcell, Tóth Gabriella, Karakai Máté, Gál Flórián, Gergály Dorisz, Bödőcs Richárd, Rába László, Ronga Adrienn, Gál Gréta, Kincses Imre Róbert, Kövesi Csaba, Takács Nikolett. A csapatot Stárics Roland DÖK-segítő tanár kísérte és felügyelte.

Új lap - 1

Az OKTV döntők eredményei

Földrajz
1. helyezett: Varga Stefánia 12.B
(tanárai: Oláhné Szigyártó Mária, Stárics Roland)

Fizika
I. kategória
1. helyezett: Kovács Péter Tamás 11.N
(tanárai: Juhász Tibor, Pálovics Róbert)
6. helyezett: Nagy Botond 11.A
(tanára: Pálovics Róbert)
14. helyezett: Tóth Márk Andor 11.N
(tanárai: Juhász Tibor, Pálovics Róbert)
II. kategória
14. helyezett: Zalavári Márton 12.A
(tanára: Pálovics Róbert)

Magyar irodalom
13. helyezett: Doffkay Réka 11.N
(tanára: Hajduné Szabó Ágnes)

Biológia
II. kategória
14. helyezett: Nagy Dávid 12.B
(tanára: Egyedné Krizmanics Ildikó)

Történelem
21. helyezett: Szentirmai Anna 11.B
(tanára: Monok Zoltán)

Új lap - 1

Versenyeredmény

Az országos Szilárd Leó fizikaverseny döntőjén
1. helyezett: Kovács Péter Tamás 11.N
(tanára: Juhász Tibor, Pálovics Róbert)
14. helyezett: Büki Máté 12.A
(tanára: Pálovics Róbert)

Új lap - 3

Helyi szóbeli érettségi témakörök

Új lap - 1

A középszintű szóbeli érettségik időpontjai

12.A jún. 15-17.
12.B jún. 20-22.
12.C jún. 16-17.

Előrehozott érettségik: jún. 17.

A kormányhivatal által szervezett érettségik: jún. 21.

Új lap - 1

Versenyeredmény

Ott Benjamin (9.A),a Zalaszám ZAC válogatott középtávfutóját meghívták az április 21-26. között Budapesten megrendezésre kerülő diák mezeifutó világbajnokságra.
Részletek

Új lap - 1

Versenyeredmény

13. Arany János országos informatika verseny
7. helyezett csapat: Lakatos Szilárd, Szloszjár Dávid
Felkészítő tanár: Ipcsics Csilla

Új lap - 1

A "Szép Zalában születtem..." népdaléneklési verseny megyei döntőjén

Szóló kategóriában arany minősítést kapott
Szakonyi Franciska 5.N
Munkácsi Lili 6.N
Nérel Larissza 6.N
Tompos Anna 7.N
Gárdos Borbála 7.N
Kisegyüttes kategóriában ezüst minősítést kapott
Margaréták: Szakonyi Franciska, Schein Kata, Erdélyi Hanga (5.N)
Quintett: Sümegi Géza, Pintér Kristóf, Farkas Eszter, Munkácsi Lili, Gárdos Borbála
Énekegyüttes kategóriában arany minősítést kapott
Zalai muzsikusok: Tompos Anna, Rózsa Veronika, Pintér Kristóf, Sziládi Noémi, Munkácsi Lili, Gárdos Borbála, Farkas Eszter, Harmath Enikő, Horváth Hanna, Györgyfalvai Fanni és Sümegi Géza
tanáruk: Gyutainé Kiss Gabriella

Új lap - 1

Versenyeredmények

A Curie matematika emlékverseny országos döntőjén
9. helyezett: Schneider Dávid 5.N
12. helyezett: Varga Bálint 5.N
(tanáruk: Kulcsárné Jordán Ildikó)
2. helyezett: Schneider Anna 7.N
10. helyezett: Kósa Gergely 7.N
(tanáruk: Novákné Bosits Csilla)
7. helyezett: Szalay Bence 8.N
(tanára: Benke Barbara)

A Jakucs László nemzetközi középiskolai földrajzversenyen
20. helyezett csapat: Belső Bence 9.A, Horváth Bálint 9.B
(tanáraik: Stárics Roland, Oláhné Szigyártó Mária)

A Teleki Pál országos földrajz-földtan verseny megyei döntőjén
8. évfolyamon
1. helyezett: Molnár Bence 8.N
(tanára: Stárics Roland)

AZ AJTP országos röplabda tornán
4. helyezett csapat: Szikora Viktória, Horváth Dóra, Hertelendi Viktória, Kovács Dóra, Lakatos Alexandra, Horváth Andrea 11.C
Felkészítő tanáraik: Karvalits Levente és Novákné Bosits Csilla

Új lap - 1

OKTV eredmények

Informatika, döntő
I. kategória (alkalmazás)
12. helyezett: Tóth Márk Andor 11.N
(tanára: Juhász Tibor)
21. helyezett: Nagy Botond 11.A
(tanára: Ipcsics Csilla)
31. helyezett: Zalavári Márton 12.A
(tanára: Juhász Tibor)
48. helyezett: Kováts Ábel 11.N
(tanárai: Juhász Tibor, Ipcsics Csilla)
49. helyezett: Takács Ildikó 12.B
(tanára: Juhász Tibor)

Kémia, döntő
II. kategória
27. helyezett: Büki Máté 12.A
(tanárai: Tölgyesné Kovács Katalin, Halmi László)

Német nyelv, döntő
II. kategória
23. helyezett: Péter Anna 12.A
(tanára: Beviz Zsófia)
25. helyezett: Hegedüs Fanni 12.B
(tanára: Lőrincz István)

Új lap - 1

Zrínyisek és Rudolf Péter közös improvizációja

A ZMG Szépirodalmi Műhely négy tagja, Dezső Katalin (12.C), Gönczöl Csenge (12.N), Bakó Bálint (11.B) és Molnár Kristóf (12.B) március 29-én, az Egerszegi Páholy elnevezésű programsorozat bemutatkozó estjén Rudolf Péter Kossuth-díjas színművésszel léphetett színpadra. Az ismert művész és a színjátszósok félórás előadás során rögtönzéses játékokkal szórakoztatták a közönséget.
A bemutató előtt Karáth Anita tanárnő beszélgetett Rudolf Péterrel és feleségével, Nagy-Kálózy Eszterrel.
Gratulálunk a sikeres fellépéshez!

Fotók az estről (Facebook)

Új lap - 1

Fiú kosárlabdázóink 6. helyen végeztek a kecskeméti országos döntőn

Iskolánk fiú kosárlabdacsapata április 1-3 között Kecskeméten az amatőr kosárlabda diákolimpia országos döntőjén vett részt.
Csapatunk a tornát két magabiztos győzelemmel kezdte, a miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és az Egri Dobó István Gimnázium ellen. Ez a két győzelem azt jelentette, hogy a Zrínyi a legjobb nyolc csapat közé jutott, így az utolsó csoportmérkőzésen még a budapesti Nicola Tesla Szerb Tanítási Nyelvű Gimnázium csapata elleni szoros vereség is belefért.
A legjobb négy közé jutásért a szombathelyi Műszaki és Gépipari a nagyszerű kezdés ellenére sajnos megállította a fiúk menetelését, 3 pontos vereség lett a mérkőzés vége. Így a karcagi Református Gimnázium ellen javíthattak kosarasaink és a legnagyobb különbségű győzelmüket itt aratták.
A végső helyosztó mérkőzésen a nyíregyházi Vásárhelyi Szakközépiskola diákjai egy kicsit frissebben mozogtak a zrínyiseknél, akik így a döntő hatodik helyén végeztek.
Kiegyensúlyozott teljesítménnyel, minden mérkőzésen egyenrangú ellenfélként állt helyt csapatunk, neves ellenfeleink ellen. Nagyszerű eredmény ez, amire már régóta vártunk, 5 év után újra sikerült a legjobbak közé jutnunk!
A csapat tagjai voltak a városi döntőtől az országosig:
Herbert Martin, Fehér Márk, Tornyos Kornél, Gyutai Zalán (12.n), Dóra Dávid, Horváth Kenéz, Németh Bálint, Radics Márton, Vincze Ádám, Gombos Bence(11.a), Ujj Péter (11.n),Földesi Tamás, Farsang Bálint, Szekeres Kornél, Csiszár Dávid, Dávid Dorián (10.n)
Felkészítő tanár: Szekér Gábor

Új lap - 1

Versenyeredmények

A Semmelweis egészségverseny országos döntőjében
2. helyezett csapat: Benke Bianka, Kovács Kristóf, Kovács Petra, Schrettner Anna, Szekér Bonita 10.N
(tanáruk: Szőke Károly, Egyedné Krizmanics Ildikó)

A Vigyázz, kész, pénz vetélkedő középdöntőjében
a 7-8. osztályos kategóriában
1. helyezett a Mind arany nevű csapat: Fregán Doroti, Molnár Bence, Peterka Flóra, Sejpes Júlia, Bodrogi Bianka 8.N
az 5-6. osztályos kategóriában
1. helyezett a Pén(s)ztárgép nevű csapat: Györgyfalvai Ádám, Kistüttősi Ákos, Pál Máté, Schneider Dávid, Tompos Gábor 5.N
Felkészítő tanár: Rinfel Mónika
Mindkét csapat bejutott az országos döntőbe.

Új lap - 1

Versenyeredmények

Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny, döntő
Alkalmazás kategória
1. korcsoport
12. helyezett: Horváth Petra 8.N
(tanára: Juhász Tibor)
2. korcsoport
12. helyezett: Flander Ádám 10.A
(tanára: Ipcsics Csilla)
16. Joós Petra 10.A
(tanára: Juhász Tibor)
18. helyezett: Schandl Yvette 9.B
27. helyezett: Fodor Márton 9.A
37. helyezett: Móser Lili Marleen 9.B
(tanáruk: Ipcsics Csilla)

4 megye matematikaverseny
a 11. évfolyamon
1-2. helyezett: Kovács Péter Tamás 11.N (tanára: Pálovicsné Tusnády Katalin)
4. helyezett: Németh Gábor 11.N (tanára: Pálovicsné Tusnády Katalin)
11. helyezett: Nagy Botond 11.A (tanárai: Németh László, Pálovics Róbert)
17-18. helyezett: Tóth Márk Andor 11.N (tanára: Pálovicsné Tusnády Katalin)
12. évfolyamon
2. helyezett: Marx János 12.N (tanára: Kovács Tibor)
8. helyezett: Zalavári Márton 12.A (tanárai: Orbán Edit, Pálovics Róbert)
14. helyezett: Büki Máté 12.A (tanárai: Orbán Edit, Pálovics Róbert)

Megyei fizikaverseny
7. osztályosok
1. helyezett: Fekete Levente
2. helyezett: Laposa Hédi
3. helyezett: Györgyfalvai Fanni
(tanáruk: Kovács Tibor)

Megyei angol nyelvi verseny
A 9. évfolyamos kategóriában
1. helyezett: Gergály Anna 9.N
(tanára: Knausz-Tuboly Tímea)
2. helyezett: Németh Ákos 9.B/Ny
(tanárai: Molnár-Csík Enikő, Geiszler Ágnes)
3. helyezett: Molnár Péter 9.N
(tanára: Knausz-Tuboly Tímea)
A 10. évfolyamos kategóriában
1. helyezett: Bogdán Rebeka 9.B - Szilvás Izabella
2. helyezett: Moser Lili Marleen 9.B
(tanáruk: Szilvás Izabella)

Új lap - 1

A XXV. nemzetközi magyar matematikaverseny eredményei

10. évfolyam
dicséret (10. hely) Németh Ciprián 10.N
(Felkészítő tanára: Kiss Zsolt)

11. évfolyam
III. díj (11. hely) Nagy Botond 11.A
(Felkészítő tanárai: Németh László, Pálovics Róbert)

12. évfolyam
dicséret (23. hely) Zalavári Márton
(Felkészítő tanárai: Orbán Edit, Pálovics Róbert)

Új lap - 1
Office 365 ingyen - diákoknak és (januártól) tanároknak

Hír az Origón, Regisztráció

Új lap - 1

A 2015/16-os tanév rendje

Hírek archívum